Oznámení mimořádné události

Oznámení mimořádné události

Vzhledem k množícím se telefonátům občanů členům jednotky, kdy volající oznamují požár nebo jinou mimořádnou událost, jsem se rozhodl napsat krátké info jak postupovat.

Pokud chci jako občan oznámit požár, dopravní nehodu nebo jinou mimořádnou událost,  u které potřebuju pomoc hasičů je nutné, vždy volat číslo 150 nebo 112.

Vím, že si možná někteří z Vás říkají, že když zavolají někomu z jednotky tak to urychlí, ale není tomu tak. Pokud oznámím událost na výše zmíněná čísla, dovolám se na operační středisko do Zlína, kde operátor aktivuje naší jednotku.popř.další jednotky, spustí sirénu a rozešle SMS.

Členové jednotky jsou o události informováni pomocí SMS zprávy, která přijde na jejich mobilní telefon a přijde tudíž všem najednou.Ve zprávě je uvedeno kde a co hoří a odpadá tak zpětné dotazování na KOPIS. Jako příklad uvádím poslední SMS o požáru lesa v Polomci.

12.03. 22:35:30 POZAR LESNI, POLNI POROST, TRAVA, I.st.Vsetin, Valašská Bystřice, po pravé strane za benzínkou, asi 400m, plameny z lesa.

Jak vidíte ve zprávě je vše co potřebujeme vědět.

Přesto všechno chápu, že člověk je rozrušen a tak první co ho napadne je zavolat někomu z jednotky, díky i za to, je to lepší než nevolat nikam.

Pokud budete chtít pomoci s nějakou jinou činností, např. vyčištění studny nebo jiné, v tom případě volejte veliteli jednotky Petru Křenkovi na číslo 737 983 290. Rádi pomůžeme, jsme tu pro Vás.

Miroslav Petružela

15.03.2011 20:45:40
hasicky
Požár autobusu- zasláno svědky
'http://www.webgarden.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one