Požáry a další...

JSDH Valašská Bystřice (2).jpg
Plošné pokrytí JSDH Valašská Bystřice
I.Stupeň II.Stupeň III.Stupeň
Valašská Bystřice Rožnov pod Radhoštěm Hutisko-Solanec
Malá Bystřice Horní Bečva Vigantice
Velká Lhota Růžďka Prostřední Bečva
  Bystřička  
  Vidče  
  Malá Lhota  
  Dolní Bečva  
IMG_20160312_121030.jpg
V 8:25 hod.ráno byl naší jednotce vyhlášen požární poplach. Mělo se jednat o hořící les na Malé Bystřici - Sedlo. Naše jednotka byla na místě události jako první,následně se na místo dostavila ještě jednotka HZS ČR stanice Vsetín. Požár lesa se nepotvrdil, na místě události se provádělo nenahlášené pálení klestí.
IMG_20190925_085431.jpg
IMG_20190925_085347.jpg
Jednotka vyjela na nahlášené sršní hnízdo,které se nacházelo v půdním prostoru sousedícím s obytnou častí. Při příjezdu a místo bylo nalezeno srší hnízdo o velikosti cca 60x25 cm a další 4 menší hnízda.
V daném objektu byli obyvatelé domu, kteří byli požádáni, aby během zásahu opustili obydlí do bezpečné vzdálenosti. Členové jednotky vybaveni OOPP se připravili na likvidaci bodavého hmyzu. Sebou měli hasící přístroj, 2 ks sprejů na bodavý hmyz a vysavač STIHL. Hnízda byly postupně od největšího k nejmenšímu vysáty. Následně se prostory nechaly odvětrat od výfukových plynů a místo bylo vystříkáno sprejem proti hmyzu.
Místo, které bylo vyčištěno od hnízd a bodavého hmyzu bylo předáno majitelům objektu.
Během zásahu nedošlo k žádnému zranění zasahujících ani obyvatel.
IMG_20190830_170930.jpg
Jednotka vyjela na nahlášené sršní hnízdo,které se nacházelo nad šatnami a pokoji tělovýchovné jednotky ve Valašské Bystřici.
V daném objektu byly ubytovány děti z táboru, jejich vedoucímu bylo doporučeno, aby děti během zásahu nevycházely z objektu, aby je podrážděný hmyz neohrožoval. Sršní hnízdo se nacházelo ve štítu budovy a pod střešní plechovou krytinou. Jednotka ve spolupráci s místním občanem, který má k dispozici plošinu, vyjela v koši vybavená OOPP na likvidaci bodavého hmyzu. Zde rozebrali členové část střešní krytiny ve štítu budovy a použili speciální sprej na likvidaci. Ten aplikovali na vícekrát a jakmile již z míst nevylétávali žádní sršni, tak opravili krytinu a místo předali správci objektu. Během zásahu nedošlo k žádnému zranění.
IMG_20190821_154619.jpg
Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o zatopený sklep rodinného domů. Do sklepa je vyasfaltovaný vjezd a veškerá přívalová voda, co nestačila odtékat přes žlaby odvádějící vodu z komunikace se dostala do sklepa rodinného domu . Jednotka provedla odčerpání vody pomocí turbinového čerpadla ( AWG) a následně vymetení vody pomocí košťat a lopat. Následně jsme pročistili dešťovou kanalizaci pomocí ,,krtka“.
Jednotka ve spolupráci s OÚ Valašská Bystřice zajistila majiteli nemovitosti pytle s pískem, které se naskládaly před vjezd do sklepa, aby se předešlo případnému zatopeni sklepních prostor v případě náhlých přívalových dešťů. Následně jednotka odjela zpět na základnu.
Jednotka vyjela k likvidaci obtížného hmyzu(vos), do místní části obce Valašská Bystřice - Hřivová . Na místě bylo nalezeno vosí hnízdo v obytných prostorech u ložnice. V chatě se nacházela majitelka s malým dítětem. Při provádění prací byla požádána aby místo opustila do bezpečné vzdálenosti i s dítětem a vyčkala dalších pokynů. Členové jednotky vybaveni speciálními OOPP s vysavačem STIHL provedli jeho likvidaci. V objektu byly nalezeny ještě další 2 hnízda - která byla menších rozměrů,i tyto jednotka odstranila. Následně bylo místo vystříkáno sprejem na hubení bodavého hmyzu.
Během zásahu nedošlo ke škodě na majetku ani zdraví zasahujících hasičů. Taktéž neutrpěli újmu na zdraví obyvatelé chaty.
Místo bylo předáno majitelce a jednotka se vrátila zpět na základnu.
IMG_20190719_192539.jpg
IMG_20190726_190927.jpg
'http://www.webgarden.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one