Požáry a další...

JSDH Valašská Bystřice (2).jpg
Plošné pokrytí JSDH Valašská Bystřice
I.Stupeň II.Stupeň III.Stupeň
Valašská Bystřice Rožnov pod Radhoštěm Hutisko-Solanec
Malá Bystřice Horní Bečva Vigantice
Velká Lhota Růžďka Prostřední Bečva
  Bystřička  
  Vidče  
  Malá Lhota  
  Dolní Bečva  
IMG_20160312_121030.jpg
Jednotka po příjezdu k místu události bezpečně ustavila techniku a po provedeném průzkumu, kdy se potvrdila hlášená informace spadlého vzrostlého stromu přes komunikaci začala s odkláněním dopravy přes objízdnou trasu. Strom při pádu poškodil el.vedení od veřejného osvětlení. O této situaci byl informován starosta obce a na místo přivolán elektrikář. Po vypnutí el. energie jsme za pomoci řetězové pily odstranili strom mimo komunikaci. Následně došlo k návratu na základnu. Během zásahu nedošlo ke zranění.
IMG_20191220_161926.jpg
IMG_20191220_163054.jpg
Po příjezdu na místo události stál oznamovatel na komunikaci a stěžoval si na zakouření, které šlo od sousedů. Průzkumem bylo zjištěno, že na zahradě probíhá kontrolované pálení klestí a starší trávy, kdy měli vlastníci místo zabezpečené vodou. Majitelka byla poučena o správnosti tohoto pálení a kde jej musí patřičně nahlásit. Místo události si přebrala jednotka HZS ČR stanice Valašské Meziříčí. Během zásahu nedošlo k žádné škodě ani zranění. Jednotka se na rozkaz velitele zásahu vrátila zpět na základnu.

Připomínáme všem občanům: v případě pálení klestí na zahradě či rubisku v lese -nezapomínejte tuto skutečnost nahlásit na HZS ZLK. Děkujeme.
https://paleni.izscr.cz/
Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že na staveništi na kraji lesa, vlivem asi výkopových prací a silného větru, došlo k rozhoření ohniště po pálení klestí. Na místě se byl i lesní správce, který nás informoval, že pálení klestí na místě událostí probíhalo před 14 dny. Před příjezdem jednotky dělníci pomocí bagru ohniště rozhrabali a snažili se ho zasypat zeminou. Jednota pomocí vysokotlakého proudu prolila ohniště vodou. Následně se na místo události dostavila i jednotka SDH Rožnov pod Radhoštěm. Po prolití ohniště jednotky odjely zpět na základnu.
Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o ucpanou splaškovou kanalizaci, obsah kanalizace se vracel do budovy. Za pomoci kanálového krtka "D" se jednotka pokusila o pročištění. To se nepovedlo - kanalizace byla pravděpodobně propadlá. Jednotka majiteli předala číslo na specializovanou firmu a vrátila se zpět na základnu, kde uvedla techniku zpět do akceschopnosti.
Dne 26.9. 2019 vyhlásil KOPIS Zlín naší jednotce ve 14:58 požární poplach pomocí SMS zpráv a sirén. Dle prvotních informací se mělo jednat o požár lesa ve Velké Lhotě - Malé Lhotě. Po příjezdu na místo události bylo poradou s velitelem zásahu zjištěno, že se jedná o prověřovací cvičení pořádané HZS.
Na rozkaz VZ vytvořili dva naši hasiči levý útočný proud od rozdělovače pomocí dvou hadic "C“ a jedné proudnice a prováděli hašení lesního porostu. Následně na rozkaz VZ byl útočný proud zrušen, jednou hadicí "C“ od rozdělovače se provádělo plnění flexitanku vodou a druhou hadicí napojenou na čerpadlo se provádělo hašení. Po ukončení prací jednotka sklidila svoje hadice a proudnici. Po vyhodnocení odjela zpět na základnu.
'http://www.webgarden.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one