Požár hospoda u Draka - Bystřička 30. 10. 2012

Požár zničil restauraci na Bystřičce.

 

Hasiči prohledávají sutiny objektu.

 

 

       

Bezprostředně před 03:15 hodin přijalo krajské operační středisko hasičů ve Zlíně oznámení o požáru restauračního objektu v obci Bystřička u Valašského Meziříčí. Podle oznamovatele byly vidět jasné plameny šlehající z objektu.

 

Operační důstojník na místo události vyslal jednotku profesionálních hasičů stanice Valašské Meziříčí současně s jednotkami dobrovolných hasičů obcí Bystřička, Jablůnka, Hošťálková a Valašská Bystřice. Celkem tedy k požáru mířilo šest cisternových zásahových vozidel.

 

Jako první na místo dorazila jednotka profesionálů z Valašského Meziříčí. Už ve chvíli příjezdu bylo jasné, že se jedná o velmi rozsáhlý požár, který zachvátil prakticky celý objekt restaurace. V některých částech budovy se požár nacházel již ve fázi dohořívání.

 

Hasiči vybavení dýchací technikou rozvinuli několik útočných proudů a zahájili likvidaci požáru jak z vnější, tak následně i z vnitřní části objektu. Zvýšená spotřeba vody si následně vynutila také zřízení kyvadlové dopravy vody z blízké přehrady. Pozornost hasičů se také zaměřila na ochranu okolí objektu, na který navazoval lesní porost.

 

Intenzita prováděných hasebních prací umožnila veliteli zásahu v 04:00 hodin ohlásit lokalizaci požáru a v 06:25 hodin i jeho likvidaci.

 

V průběhu prováděného hasebního zásahu se také zjistilo, že poblíž místa události parkuje vozidlo uživatele objektu. Ten se však na místě nenacházel. Z tohoto důvodu zahájili hasiči podrobné prohledávání požářiště. To také pokračovalo i po vystřídání směn zasahujících profesionálních hasičů.

 

Na místě požáru zahájili také svou práci vyšetřovatelé požárů z Valašského Meziříčí a policisté. Od ranních hodin je také prováděno ohledání místa požáru. Příčina vzniku požáru a výše vzniklé škody bude předmětem dalšího šetření.

 

Aktualizace

 

09:30 hodin

Jednotky ukončily prohledání požářiště. Na místě nebyla žádná osoba nalezena. K provedení dohlídky ponechal na místě události velitel zásahu pouze jednotku dobrovolných hasičů obce Bystřička.

 

10:30 hodin

Podle zjištěných informací vyšetřovatelem požárů by se měla způsobená škoda pohybovat asi okolo 1 000.000,- Kč. Vyšetřovatelé hasičů a policie zůstávají stále na místě události, kdy se prověřují možné příčiny vzniku požáru v důsledku technické závady elektroinstalace, úmyslného nebo nedbalostního jednání.

 

16:00 hodin

V odpoledních hodinách bylo provedeno ohledání psem specialistou pro detekci přítomnosti hořlavých kapalin na požářišti. V průběhu provedeného ohledání a šetření na místě události bylo zajištěno také několik stop. Vyšetřování příčiny vzniku požáru zůstává nadále ve společném šetření hasičů a policie.

 

 

 

 

Autor:

por. Bc. Libor Netopil            tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

DSC01766.JPG
DSC01767.JPG
DSC01770.JPG
DSC01773.JPG
DSC01774.JPG
DSC01775.JPG
DSC01776.JPG
HZS - Zlín

HZS - Zlín

HZS - Zlín

HZS - Zlín

HZS - Zlín

HZS - Zlín

31.10.2012 22:12:59
hasicky
'http://www.webgarden.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one