3. 3. 2014 Požár na Pustevnách - chata Libušín

Rozsáhlý požár zachvátil v nočních hodinách objekt chaty v lokalitě Pustevny na Vsetínsku. Podle informací se jedná o objekt chaty „Libušín“ od známého architekta Jurkoviče. Jako první se na místo požáru dostavila jednotka hasičů města Rožnov pod Radhoštěm. K ní se postupně začaly připojovat další povolané jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů.
V 00:49 hodin byl vyhlášen druhý a následně třetí stupeň požárního poplachu. Hasičům se z požárem zasaženého objektu podařilo vynést dvě propan – butanové láhve. Následně bylo velitel zásahu hlášeno zborcení střešní konstrukce objektu. Plameny se mimo části interiéru šíří vlivem větru i po střešních konstrukcích.
Na místě události zasahuje dvanáct jednotek hasičů Zlínského a Moravskoslezské­ho kraje.

02:15 hodin
Na likvidaci požáru je nasazeno 16 cisternových automobilů, vysokozdvižná plošina AP 27 a automobilní žebřík AZ 30. Na místě události jsou přítomni také velící a řídící důstojníci profesionálních jednotek HZS Zlínského kraje.

Nasazené jednotky: Zlínský kraj:
Valašské Meziříčí 2× CAS, AZ 30
Zlín VEA
Rožnov pod Radhoštěm 2×CAS, AP 27
Horní Bečva CAS
Hutisko – Solanec CAS
Prostřední Bečva CAS
Zubří CAS
Valašská Bystřice 2×CAS
Zašová CAS
Karolinka 2×CAS
Velké Karlovice CAS

Moravskoslezský kraj
Frenštát pod Radhoštěm CAS
Trojanovice CAS

V 02:47 hodin se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu. Velitelem zásahu byla ohlášena jeho lokalizace.

03:15 hodin
Na místě požáru zasahuje více jak 70 hasičů. Z důvodu zvýšeného nasazení jednotek byly na stanice povolány zálohy. Podle zjištění se v objektu nenacházely žádné osoby. Doposud nebylo hlášeno ani žádné zranění zasahujících hasičů.

04:50 hodin
Od 04:30 hodin byla na základě rozhodnutí velitele zásahu postupně odesílána část zasahujících jednotek zpět na své stanice.

06:55 - na místě události zůstávají hasiči pěti jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, kteří pokračují v rozebírání konstrukcí a dohašování jednotlivých ložisek hoření.

11:05 hodin
Na místě požáru zůstávají tři jednotky hasičů, které provádí dohašování lokálních ložisek hoření a odstraňování zbytků konstrukcí. V ranních hodinách bylo také zahájeno vnější a vnitřní ohledání místa události vyšetřovateli hasičů a Policie ČR. Na podrobném ohledání se podílejí i psovodi se speciálně cvičenými psy pro identifikaci přítomnosti hořlavých kapalin na požářišti.
Jak se vyjádřil vyšetřovatel hasičů z Valašského Meziříčí, v těchto okamžicích jsou prověřovány všechny reálné verze příčiny vzniku požáru. Podle jeho odhadu se může vyšetřování na místě události protáhnout až na několik příštích dnů.
V rámci provedeného šetření bude také upřesňována výše vzniklé škody. Prvotní odhady zatím hovoří o desítkách milionů korun, a to s ohledem na historickou a stavební hodnotu objektu, včetně jeho vybavení.

V 12:40 hodin byla na krajské operační středisko ve Zlíně oznámena konečná likvidace události. Na místě zůstávají vyšetřovatelé hasičů a PČR.

por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí, HZS Zlínského kraje
Čerpáno z: http://www.hzscr.cz/clanek/hzs-zlinskeho-kraje-menu-informacni-servis-zpravodajstvi-aktuality-zpravodajstvi.aspx
Pod fotografiemi následuje odkaz na video...
hzszlk.jpg
hzszlk2.jpg
hzszlk 3.jpg
hzszlk4.jpg
03.03.2014 14:56:35
hasicky
Požár autobusu- zasláno svědky
'http://www.webgarden.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one