22. 12. 2013 Požár v RpR - galvanovna

V 14:29 byl jednotce SDH Valašská Bystřice vyhlášen poplach. Jednalo se o požár v prostoru galvanovny jednoho z podniků v průmyslové zóně v Rožnově pod Radhoštěm. Na místo byly vyslány zároveň jednotky profesionálních, městských a dobrovolných hasičů z Valašského Meziříčí, Rožnova pod Radhoštěm, Hutiska – Solance a podniku DEZA a.s. Valašské Meziříčí. Vyslané jednotky byly následně posíleny ještě dobrovolnými hasiči ze Zašové a Zubří.
Pro příjezdu na místo byl problém se do objektu dostat. Jakmile se jednotky dostaly do objektu přes uzavřené dveře a okno začala likvidace požáru. Během prvotního průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o požár jednopodlažního objektu. Problematikou u zásahu bylo velké množství chemikálií, které byly jak uvnitř, tak vně objektu.
Po lokalizaci požáru bylo velitelem zásahu upřesněno, že došlo k požáru technologického zařízení, při kterém byly zasaženy také nádoby s kyselinou chlorovodíkovou, která unikla do záchytných jímek. V průběhu hasebních prací nebyl nikdo ze zasahujících hasičů zraněn nebo potřísněn chemikáliemi. Nedošlo ani k ohrožení ŽP.
Lokalizace a likvidace požáru byla v 15:33 hod.
Za fotografiemi následuje odkaz na video s pohledem na událost.
23.12.2013 10:56:11
hasicky
'http://www.webgarden.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one