22. 10. 2018 Požár - Průmyslové objekty - dřevovýroba Valašská Bystřice

Naše jednotka k místu události vyrazila s oběma cisternovými vozidly.
Po příjezdu na místo události byl průzkumem potvrzen požár kotelny,která byla napojena na sila s pilinami.
CAS Tatra Terno započala hasící práce z horní strany objektu, za pomoci hadicového vedení, kdy se vytvořily dva proudy "C" dále se použil jeden vysokotlaký proud.
V době příjezdu zde již zasahovali zaměstnanci firmy hadicovým vedením z hydrantu a snažili se hasit z bezpečné vzdálenosti.
CAS Škoda RTHP ustavila techniku ke spodní části objektu, kde se dostala do suterénu , zde použila na hasební práce jeden proud "C". Zbylí členové se s pomoci zaměstnanců firmy postarali o vynesení a vyvezení materiálu(náhradní díly, motory, vysokotlaké mycí zařízení..), který by mohl být zasažen požárem, případně zničen vodou použitou na hasební práce.

Při příjezdu jednotky z Rožnova pod Radhoštěm došlo k napojení jejich CAS na CAS Tatra Terno a okamžitému doplňování vody. Následně se hasící práce prováděly z nastavovacích žebříku od obou jednotek.

Na místo se dostavila jednotka HZS Zlk. Vsetín, stanice Valašské Meziříčí. Velení na místě události bylo předáno jejich veliteli.
Následně probíhaly hasící práce ze tří úseků a to jak v suterénu tak v horní části objektu, ale i ze střechy za využití lanového jištění hasičů.

Část jednotky s technikou CAS Tatra Terno se ve večerních hodinách vrátila zpět na základnu a byla uvedena zpět do akceschopnosti.

Druhá část jednotky s technikou CAS Škoda RTHP zůstala připravena na místě zásahu na dohlídku do rána.

Během zásahu nedošlo ke zranění zasahujících členů naší jednotky.
IMG_20181022_155728.jpg
IMG_20181022_155212.jpg
23.10.2018 19:09:02
hasicky
'http://www.webgarden.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one