16. 4. 2019 požár lesní a travní porost, Vidče

Jednotka se na místo zásahu dostavila s CAS TATRA TERNO a CAS ŠKODA RTHP. Členové jednotky k místu požáru natáhli hadicové vedení několika kusů hadic "B" kde napojili rozdělovač a proud "C" a "D" od CAS TATRA TERNO. Členové museli díky silnému kouři a rychle rozvíjejícímu požáru použít IDP. Na místo se dostavily další jednotky a velení zásahu si převzal velitel jednotky HZS Zlk. stanice Valašské Meziříčí. Přes CAS TATRA TERNO se dodávala voda k místu požáru, CAS ŠKODA RTHP se starala společně s dalšími jednotkami o dovoz vody na místo zásahu kyvadlovou dopravou. Nejprve byla voda doplňována přes hydrant ve Valašské Bystřici, následně z potoku Bystřice za pomoci plovoucího čerpadla jednotky Valašské Bystřice a plovoucího čerpadla jednotky Malé Bystřice.
Na místě požáru se jednotka postarala nejprve o zamezení rozšíření ze spodního rubiska na horní přes lesní cestu. Dále jsme prováděli hasící práce na pravé straně a postupně přecházeli na levou stranu k jednotce Zašová. K hašení bylo použito i ženijní nářadí.
Na místo zásahu byly dovezeny celkem s CAS ŠKODA RTHP 3 nádrže vody. Do CAS TATRA TERNO byla doplněna voda z CAS ostatních jednotek ( RpR CAS MAN 2x, TATRA CAS 32 2x, Hutisko TATRA 2x.)
Po uhašení a prolití míst zasažených požárem, velitel zásahu vydal rozkaz ke sbalení hadicového vedení a návratu jednotek na základnu.
received_276801269894808.jpeg
23.04.2019 17:07:14
hasicky
'http://www.webgarden.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one