10. 6. 2018 3x TECHNICKÁ POMOC:RpR - Pivovarská, RpR-Rosava a Val. Bystřice

1) RpR-Pivovarská:Jednotka vyjela do Rožnova pod Radhoštěm do ulice Pivovarské k nahlášenému zatopení restaurace vodou, která se zde měla dostat při přívalovém dešti. Při příjezdu na místo se provedl průzkum při kterém bylo zjištěno že voda z prostorů již odtekla kanalizací a nebylo tak nutné zasahovat. Jednotka z místa události odjíždí.

2)RpR-Rosava:Jednotka po telefonické domluvě s KOPIS Zlk. při odjezdu od technické pomoci v Rožnově pod Radhoštěm ulice Pivovarská, byla jednotka poslána na další událost, kde měly být vytopeny sklepní prostory na Rosavě. Při příjezdu na místo bylo zjištěno, že zde již zasahuje jednotka hasičů z Rožnova pod Radhoštěm a pomoc naši jednotky není třeba. Jednotka po domluvě s velitelem zásahu se vrací na základnu.

3)Valašská Bystřice:Jednotka byla vyslána na odklizení nánosů štěrku, bahna, větví a listí v jednom pruhu komunikace vedoucí od Rožnova pod Radhoštěm -Uhliska směrem do Valašské Bystřice - Křižnice. Již při výjezdu jednotky došlo ke zranění jednoho z hasičů, který uklouzl na štěrku a upadl na zem. Při tomto pádu došlo ke zlomení kotníku na levé dolní končetině. Kotník jsme začali ihned chladit a zavolali jsme příbuznému členu rodiny, který bydlí poblíž hasičské zbrojnice a ten provedl převoz hasiče do nemocnice na ošetření.
Jednotka s technikou CAS Škoda jela na místo společně s CAS Tatra. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o ucpané příkopy kolem cest a tím došlo k vyplavení nečistot na vozovku. Jednotka se postarala o řízení provozu na komunikaci, během toho provedla za pomoci kanalizačního krtka pročištění těchto skruží a odhrnutí s odnesením nánosů nežádoucích materiálů z vozovky pryč do blízkého lesíku. Po pročištění skruží a odklizení nánosu nečistot na komunikaci, které místy dosahovaly výšky až 70cm v délce celkem 1km se jednotka vrátila zpět na základnu.
Při návratu na základnu preventivně projela horní i dolní konec obce, aby zjistila, zda se ještě na jiném místě nevyskytuje obdobná situace. To se nepotvrdilo a byl proveden návrat na základnu, kde se jednotka uvedla zpět do akceschopnosti.
JSDH Val.Bystřice 1.jpg
JSDH Val.Bystřice 2.jpg
11.06.2018 18:38:02
hasicky
'http://www.webgarden.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one