10. 4. 2019 Požár autodílny Valašská Bystřice

Po příjezdu na místo události jednotka ustavila vozidlo na komunikaci za mostem přes místní řeku Bystřici, a to z důvodu skladu plynových lahví s propan butanem, který se nacházel v těsné blízkosti hořícího přístřešku. Ihned bylo zažádáno o vyhlášení II.stupně poplachu přes OPIS Zlk. Po provedení průzkumů jednotka vytvořila přívodní vedení k rozdělovači a od rozdělovače vytvořila dva útočné proudy "C". Prvotně jednotka prováděla ochlazování skladu s tlakovými lahvemi, které byly v blízkosti dílny, která již byla v plamenech. Hned jak to bylo možné se začalo s vynášením tlakových lahví s propanbutanem do bezpečné vzdálenosti. Následně hasební zásah pokračoval na přístřešek s hořícím osobním vozidlem, ten byl pevně spojen s hořícím objektem dílny. Po uhašení přístřešku pokračoval hasební zásah na hořící garáž a hlavně ochlazování rodinného domu. Dva členové jednotky ve spolupráci s hasiči JSDH města Rožnov pod Radhoštěm evakuovali na nosítkách nemohoucí osobu do bezpečné vzdálenosti k sousedům. Jelikož bylo nutné zabezpečit dodávku vody na místo požáru, členové naší jednotky za pomoci plovoucího čerpadla HONDA vytvořili doplňovací místo přímo z řeky Bystřice, kdy se voda přes hadici doplňovala do CAS Tatra Terno.
Po příjezdu jednotky HZS ČR Zlk. stanice Valašské Meziříčí se velení předalo jejich veliteli. Jednotka se následně postarala o doplňování vody, pomáhala s hasebními prácemi a rozebírání (trhacím hákem a bourací sekerou) střešní konstrukce na dílně, která byla zateplená skelnou vatou a ta hořela ve skrytých ohniscích. Na střechu se členové naší jednotky i dalších jednotek dostali přes skládací žebřík. Po uhašení se jednotky postupně odebíraly zpět na základny, naše jednotka na místě spolupracovala se ZPP. Během spolupráce s ZPP jsme vystřídali techniku CAS TATRA za CAS ŠKODA RTHP. Po ukončení činnosti a dohlídky se jednotka vrátila zpět na základnu, kde uvedla techniku do akceschopnosti.
IMG_20190410_134850.jpg
IMG_20190410_141903.jpg
23.04.2019 17:09:48
hasicky
Požár autobusu- zasláno svědky
'http://www.webgarden.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one