Požáry a další...

JSDH Valašská Bystřice (2).jpg
Plošné pokrytí JSDH Valašská Bystřice
I.Stupeň II.Stupeň III.Stupeň
Valašská Bystřice Rožnov pod Radhoštěm Hutisko-Solanec
Malá Bystřice Horní Bečva Vigantice
Velká Lhota Růžďka Prostřední Bečva
  Bystřička  
  Vidče  
  Malá Lhota  
  Dolní Bečva  
IMG_20160312_121030.jpg
Po příjezdu na místo události stál oznamovatel na komunikaci a stěžoval si na zakouření, které šlo od sousedů. Průzkumem bylo zjištěno, že na zahradě probíhá kontrolované pálení klestí a starší trávy, kdy měli vlastníci místo zabezpečené vodou. Majitelka byla poučena o správnosti tohoto pálení a kde jej musí patřičně nahlásit. Místo události si přebrala jednotka HZS ČR stanice Valašské Meziříčí. Během zásahu nedošlo k žádné škodě ani zranění. Jednotka se na rozkaz velitele zásahu vrátila zpět na základnu.

Připomínáme všem občanům: v případě pálení klestí na zahradě či rubisku v lese -nezapomínejte tuto skutečnost nahlásit na HZS ZLK. Děkujeme.
https://paleni.izscr.cz/
Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že na staveništi na kraji lesa, vlivem asi výkopových prací a silného větru, došlo k rozhoření ohniště po pálení klestí. Na místě se byl i lesní správce, který nás informoval, že pálení klestí na místě událostí probíhalo před 14 dny. Před příjezdem jednotky dělníci pomocí bagru ohniště rozhrabali a snažili se ho zasypat zeminou. Jednota pomocí vysokotlakého proudu prolila ohniště vodou. Následně se na místo události dostavila i jednotka SDH Rožnov pod Radhoštěm. Po prolití ohniště jednotky odjely zpět na základnu.
Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o ucpanou splaškovou kanalizaci, obsah kanalizace se vracel do budovy. Za pomoci kanálového krtka "D" se jednotka pokusila o pročištění. To se nepovedlo - kanalizace byla pravděpodobně propadlá. Jednotka majiteli předala číslo na specializovanou firmu a vrátila se zpět na základnu, kde uvedla techniku zpět do akceschopnosti.
Dne 26.9. 2019 vyhlásil KOPIS Zlín naší jednotce ve 14:58 požární poplach pomocí SMS zpráv a sirén. Dle prvotních informací se mělo jednat o požár lesa ve Velké Lhotě - Malé Lhotě. Po příjezdu na místo události bylo poradou s velitelem zásahu zjištěno, že se jedná o prověřovací cvičení pořádané HZS.
Na rozkaz VZ vytvořili dva naši hasiči levý útočný proud od rozdělovače pomocí dvou hadic "C“ a jedné proudnice a prováděli hašení lesního porostu. Následně na rozkaz VZ byl útočný proud zrušen, jednou hadicí "C“ od rozdělovače se provádělo plnění flexitanku vodou a druhou hadicí napojenou na čerpadlo se provádělo hašení. Po ukončení prací jednotka sklidila svoje hadice a proudnici. Po vyhodnocení odjela zpět na základnu.
V 8:25 hod.ráno byl naší jednotce vyhlášen požární poplach. Mělo se jednat o hořící les na Malé Bystřici - Sedlo. Naše jednotka byla na místě události jako první,následně se na místo dostavila ještě jednotka HZS ČR stanice Vsetín. Požár lesa se nepotvrdil, na místě události se provádělo nenahlášené pálení klestí.
IMG_20190925_085431.jpg
IMG_20190925_085347.jpg
Požár autobusu- zasláno svědky
'http://www.webgarden.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one