Požáry a další...

JSDH Valašská Bystřice (2).jpg
Plošné pokrytí JSDH Valašská Bystřice
I.Stupeň II.Stupeň III.Stupeň
Valašská Bystřice Rožnov pod Radhoštěm Hutisko-Solanec
Malá Bystřice Horní Bečva Vigantice
Velká Lhota Růžďka Prostřední Bečva
  Bystřička  
  Vidče  
  Malá Lhota  
  Dolní Bečva  
IMG_20160312_121030.jpg
Jednotka byla povolána přes KOPIS HZS Zlk. k technické pomoci, odstranění stromu přes komunikaci u č.p. 454 v katastru obce Valašská Bystřice.
Na místo vyjela s technikou CAS 20/4600/300-S2R Tatra Terno v počtu 5+1. Po příjezdu na místo byla technika bezpečně odstavena a zbylých 70 metrů k místu události se došlo pěšky. Na místě události byl nalezený vyvrácený listnatý strom o průměru cca 35 cm, která visel přes potok a komunikaci až na oplocení blízkého pozemku. Za pomoci řetězové motorové pily byl strom pořezán a odstraněn z komunikace, aby zde byl zajištěn bezpečný provoz. Po odklizení stromu se jednotka vrátila zpět na základnu.
Během zásahu nedošlo k žádné škodě ani zranění.
received_222934978628690.jpeg
IMG_20181231_141341.jpg
Jednotka vyjela s technikou DA MERCEDES k technické pomoci odstranění nebezpečných stavů - strom přes komunikaci. Po příjezdu na místo byl strom již částečně z komunikace odstraněn pravděpodobně místními obyvateli, za pomoci řetězové pily se ještě zbylé části stromu z komunikace zkrátily a odklidily. Během činnosti nedošlo k žádnému zranění zasahujících ani škodě na technice.
Jednotka v daný den vyjela celkem ke třem událostem týkajících se popadaných stromů.
První výjezd byl v 4:56 hod. ve Valašské Bystřice směrem na Rožnov pod Radhoštěm, následující byl v 10:08 hod na Velké Lhotě "u vyhlídky" a od tud byla jednotka poslána ještě na odklizení stromů na jiném místě na Velké Lhotě.
Popadané stromy překážely na komunikacích, a tak naše jednotka vždy stromy za pomoci motorové řetězové pily pokrátila a ručně odklidila mimo vozovku.
Během zásahu nedošlo ke zranění zasahujících ani škodě na technice.
Naše jednotka k místu události vyrazila s oběma cisternovými vozidly.
Po příjezdu na místo události byl průzkumem potvrzen požár kotelny,která byla napojena na sila s pilinami.
CAS Tatra Terno započala hasící práce z horní strany objektu, za pomoci hadicového vedení, kdy se vytvořily dva proudy "C" dále se použil jeden vysokotlaký proud.
V době příjezdu zde již zasahovali zaměstnanci firmy hadicovým vedením z hydrantu a snažili se hasit z bezpečné vzdálenosti.
CAS Škoda RTHP ustavila techniku ke spodní části objektu, kde se dostala do suterénu , zde použila na hasební práce jeden proud "C". Zbylí členové se s pomoci zaměstnanců firmy postarali o vynesení a vyvezení materiálu(náhradní díly, motory, vysokotlaké mycí zařízení..), který by mohl být zasažen požárem, případně zničen vodou použitou na hasební práce.

Při příjezdu jednotky z Rožnova pod Radhoštěm došlo k napojení jejich CAS na CAS Tatra Terno a okamžitému doplňování vody. Následně se hasící práce prováděly z nastavovacích žebříku od obou jednotek.

Na místo se dostavila jednotka HZS Zlk. Vsetín, stanice Valašské Meziříčí. Velení na místě události bylo předáno jejich veliteli.
Následně probíhaly hasící práce ze tří úseků a to jak v suterénu tak v horní části objektu, ale i ze střechy za využití lanového jištění hasičů.

Část jednotky s technikou CAS Tatra Terno se ve večerních hodinách vrátila zpět na základnu a byla uvedena zpět do akceschopnosti.

Druhá část jednotky s technikou CAS Škoda RTHP zůstala připravena na místě zásahu na dohlídku do rána.

Během zásahu nedošlo ke zranění zasahujících členů naší jednotky.
IMG_20181022_154305.jpg
IMG_20181022_155728.jpg
IMG_20181022_155212.jpg
Požár autobusu- zasláno svědky
'http://www.webgarden.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one