Požáry a další...

JSDH Valašská Bystřice (2).jpg
Plošné pokrytí JSDH Valašská Bystřice
I.Stupeň II.Stupeň III.Stupeň
Valašská Bystřice Rožnov pod Radhoštěm Hutisko-Solanec
Malá Bystřice Horní Bečva Vigantice
Velká Lhota Růžďka Prostřední Bečva
  Bystřička  
  Vidče  
  Malá Lhota  
  Dolní Bečva  
IMG_20160312_121030.jpg
Naše jednotka byla vyslána k požáru nízké budovy-chaty v katastru obce Bystřička. Při příjezdu na místo události zde již zasahovaly SDH Bystřička, JSDH Jablůnka, HZS Valašské Meziříčí. Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že došlo k zahoření potravin v kuchyni chaty. Síly a prostředky byly na místě dostačující a naše jednotka se po domluvě s velitelem zásahu vrátila zpět na základnu.
IMG_20210220_170123.jpg
Jednotka po příjezdu k zásahu provedla průzkum, kdy zjistila, že se jedná pouze o požár v komínovém tělese. Obyvatelé domu nebyli nijak zraněni a během zásahu vyčkali na zahradě u domu. Jednotka se rozdělila na dvě družstva, kdy jedno šlo do půdního prostoru, kde za pomoci komínové štětky pročistili komín přes dvířka směrem nahoru i dolů. a postupně vybrali saze do plechových kbelíků. Druhá část družstva byla ve sklepě, kde vybrala zbylé saze přes dvířka do komínu a prostor komínu taktéž pročistila kominickou štětkou. Všechny saze byly vyneseny k cestě u potoku a vysypány do sněhu, kde bylo zaručené jejich ochlazení. Na místě byla i jednotka z Rožnova pod Radhoštěm, která provedla proměření vnitřních prostorů v domě kolem komínu za pomoci termokamery. Na místo se dostavila i jednotka HZS Valašského Meziříčí, která si převzala velení zásahu a vyžádala si potřebné dokumenty ke komínu, informace o majitelce nemovitosti a následně i předala místo události s podmínkou zákazu používání komínu do doby než bude provedena revize komínu. Následně se všechny jednotky vrátily zpět na základny. Během zásahu nedošlo ke zranění ani škodě na technice naší jednotky.
IMG_20210128_201111.jpg
Jednotka s technikou TATRA Terno vyjela směrem k Rožnovu pod Radhoštěm, kde v části Uhliska potkala jednotku z Rožnova pod Radhoštěm a shodli se, že žádný automobil, který by měl problémy a visel na krajnici mezi Rožnovem pod Radhoštěm nenalezli. Po domluvě velitelů se jednotka RpR vydala směr Spina a naše jednotka směr žáry. Přes radiokomunikaci se jednotky domluvily na sraz u obecního úřadu ve Valašské Bystřici , kde se spojili i s operačním střediskem zlínského kraje. Zde bylo sděleno jednotkám, že automobil s řidičem ukrajinské národnosti pokračuje dál v cestě a pravděpodobně se nenacházel ani v oblasti, která byla nahlášena. Jednotky se po obdržení této informace vydaly zpět na své základny. DA Mercedes byl s posádkou na základně.
Jednotka vyjela na žádost KOPIS na požár osobního automobilu v motorovém prostoru.Po příjezdu na místo a provedeném průzkumu byl zjištěn již uhašený požár v prostorech přístrojové desky osobního automobilu škoda felicie. Požár byl uhašen osobami, které se nacházely v blízkosti události za použití několika kbelíků vody a 6.kg práškového hasicího přístroje. Během zásahu se na místo postupně dostavila jednotka z Rožnova pod Radhoštěm, která provedla kontrolu vozidla pomocí termokamery a následně i jednotka HZS Valašské Meziříčí. Obě se po dohodě vrátily zpět na své základny.
Na místo se dostavila i hlídka PČR a následně i ZPP. Po ukončení jeho činnosti provedla jednotka odtlačení vozidla na místo u provozovny majitele vozidla.
received_427078208533211.jpeg
Jednotka při příjezdu na místo zjistila, že se jedná o požár plastového kontejneru, který již částečně uhasil za pomoci lopaty a sněhu místní občan.
Naše jednotka za pomoci kopáče a vidlí rozhrabala obsah popelnice a prolila jej vodou z vysokotlaku.
Provedla se fotodokumentace místa události, průzkum okolí a zabezpečilo se místo proti dalšímu nežádoucímu hoření.
V době zásahu byly klimatické podmínky, kdy teplota byla -22°C.
Důležité je, aby nikdo z občanů nesypal ještě teplý popel do plastových popelnic, které mohou chytnout s ostatním odpadem.
IMG_20210117_233858.jpg
'http://www.webgarden.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one