Požáry a další...

JSDH Valašská Bystřice (2).jpg
Plošné pokrytí JSDH Valašská Bystřice
I.Stupeň II.Stupeň III.Stupeň
Valašská Bystřice Rožnov pod Radhoštěm Hutisko-Solanec
Malá Bystřice Horní Bečva Vigantice
Velká Lhota Růžďka Prostřední Bečva
  Bystřička  
  Vidče  
  Malá Lhota  
  Dolní Bečva  
IMG_20160312_121030.jpg
Jednotka se na místo zásahu dostavila s CAS TATRA TERNO a CAS ŠKODA RTHP. Členové jednotky k místu požáru natáhli hadicové vedení několika kusů hadic "B" kde napojili rozdělovač a proud "C" a "D" od CAS TATRA TERNO. Členové museli díky silnému kouři a rychle rozvíjejícímu požáru použít IDP. Na místo se dostavily další jednotky a velení zásahu si převzal velitel jednotky HZS Zlk. stanice Valašské Meziříčí. Přes CAS TATRA TERNO se dodávala voda k místu požáru, CAS ŠKODA RTHP se starala společně s dalšími jednotkami o dovoz vody na místo zásahu kyvadlovou dopravou. Nejprve byla voda doplňována přes hydrant ve Valašské Bystřici, následně z potoku Bystřice za pomoci plovoucího čerpadla jednotky Valašské Bystřice a plovoucího čerpadla jednotky Malé Bystřice.
Na místě požáru se jednotka postarala nejprve o zamezení rozšíření ze spodního rubiska na horní přes lesní cestu. Dále jsme prováděli hasící práce na pravé straně a postupně přecházeli na levou stranu k jednotce Zašová. K hašení bylo použito i ženijní nářadí.
Na místo zásahu byly dovezeny celkem s CAS ŠKODA RTHP 3 nádrže vody. Do CAS TATRA TERNO byla doplněna voda z CAS ostatních jednotek ( RpR CAS MAN 2x, TATRA CAS 32 2x, Hutisko TATRA 2x.)
Po uhašení a prolití míst zasažených požárem, velitel zásahu vydal rozkaz ke sbalení hadicového vedení a návratu jednotek na základnu.
received_276801269894808.jpeg
Po příjezdu na místo události jednotka ustavila vozidlo na komunikaci za mostem přes místní řeku Bystřici, a to z důvodu skladu plynových lahví s propan butanem, který se nacházel v těsné blízkosti hořícího přístřešku. Ihned bylo zažádáno o vyhlášení II.stupně poplachu přes OPIS Zlk. Po provedení průzkumů jednotka vytvořila přívodní vedení k rozdělovači a od rozdělovače vytvořila dva útočné proudy "C". Prvotně jednotka prováděla ochlazování skladu s tlakovými lahvemi, které byly v blízkosti dílny, která již byla v plamenech. Hned jak to bylo možné se začalo s vynášením tlakových lahví s propanbutanem do bezpečné vzdálenosti. Následně hasební zásah pokračoval na přístřešek s hořícím osobním vozidlem, ten byl pevně spojen s hořícím objektem dílny. Po uhašení přístřešku pokračoval hasební zásah na hořící garáž a hlavně ochlazování rodinného domu. Dva členové jednotky ve spolupráci s hasiči JSDH města Rožnov pod Radhoštěm evakuovali na nosítkách nemohoucí osobu do bezpečné vzdálenosti k sousedům. Jelikož bylo nutné zabezpečit dodávku vody na místo požáru, členové naší jednotky za pomoci plovoucího čerpadla HONDA vytvořili doplňovací místo přímo z řeky Bystřice, kdy se voda přes hadici doplňovala do CAS Tatra Terno.
Po příjezdu jednotky HZS ČR Zlk. stanice Valašské Meziříčí se velení předalo jejich veliteli. Jednotka se následně postarala o doplňování vody, pomáhala s hasebními prácemi a rozebírání (trhacím hákem a bourací sekerou) střešní konstrukce na dílně, která byla zateplená skelnou vatou a ta hořela ve skrytých ohniscích. Na střechu se členové naší jednotky i dalších jednotek dostali přes skládací žebřík. Po uhašení se jednotky postupně odebíraly zpět na základny, naše jednotka na místě spolupracovala se ZPP. Během spolupráce s ZPP jsme vystřídali techniku CAS TATRA za CAS ŠKODA RTHP. Po ukončení činnosti a dohlídky se jednotka vrátila zpět na základnu, kde uvedla techniku do akceschopnosti.
IMG_20190410_134850.jpg
IMG_20190410_141903.jpg
Na místo události byla vyslána naše jednotka s technikou CAS Tatra Terno. Na místo se vyjelo v družstvu 1+3. Na místě se již nacházela jednotka ze stanice HZS Vsetín, která již prováděla hasební práce. Členové naši jednotky za pomoci ženijního nářadí a vysokotlaké vody z CAS HZS Vsetín pomohli s proléváním ohnisek. Po ukončení hasících prací byla jednotka velitelem zásahu poslána zpět na základnu. Po návratu na základnu jednotka provedla uvedení techniky do akceschopnosti. Během zásahu nedošlo ke zranění ani škodě na naší technice.
Resized_20190408_100956_88.jpeg
Na místo události byla vyslána naše jednotka s technikou CAS Tatra Terno. Na místo se vyjelo v družstvu 1+5. Na místě se již nacházely další jednotky,které již zajišťovaly hasící práce. Úkolem naší jednotky byla kyvadlová doprava vody. Celkem jsme na místo dovezli 18 400l vody. Zbylí členové družstva vypomáhali za pomoci ženijního nářadí s hasicími prácemi a obkopávání ohnisek. Po ukončení hasících prací byla jednotka velitelem zásahu poslána zpět na základnu. Po návratu na základnu jednotka provedla uvedení techniky do akceschopnosti. Během zásahu nedošlo ke zranění ani škodě na technice naší jednotky.
Jednotka vyjela k nahlášenému požáru lesa na Velkou Lhotu směrem na Valašské Meziříčí s CAS TATRA TERNO, CAS ŠKODA RTHP a s DA Mercedes. Po příjezdu na místo se jednotka podílela na hasících pracích,kdy se napojila s dvěma hadicemi C na rozdělovač, který zde byl od HZS Zlk. stanice Valašské Meziříčí. Z cisternových automobilů byla doplňována voda do již přistavených CAS a následně CAS TATRA TERNO prováděla kyvadlovou dopravu vody. Po uhašení se jednotky na povel velitele zásahu odebraly zpět na základnu.
Během zásahu nedošlo ke škodě na technice ani zranění zasahujících naší jednotky.
Požár autobusu- zasláno svědky
'http://www.webgarden.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one