Požáry a další...

JSDH Valašská Bystřice (2).jpg
Plošné pokrytí JSDH Valašská Bystřice
I.Stupeň II.Stupeň III.Stupeň
Valašská Bystřice Rožnov pod Radhoštěm Hutisko-Solanec
Malá Bystřice Horní Bečva Vigantice
Velká Lhota Růžďka Prostřední Bečva
  Bystřička  
  Vidče  
  Malá Lhota  
  Dolní Bečva  
IMG_20160312_121030.jpg
Jednotka po příjezdu k místu události natáhla jeden vysokotlaký proud a přidala se k hasicím pracím osobního automobilu, které již byly prováděny místní jednotkou. Dale byl použit PHP práškový a po ukončení prací byla doplněna voda do CAS místní jednotky - Mala Bystřice. Po domluvě s velitelem zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.
Po návratu jednotka uvedla techniku do akceschopnosti.
166289664_731731421067915_3012202393278122440_n.jpg
Jednotka vyjela na žádost KOPIS na požár osobního automobilu.Po příjezdu na místo a provedeném průzkumu zjištěn požár v plném rozsahu osobního automobilu. Jednotka nasadila na likvidaci požáru jeden vysokotlaký proud, kdy po prvotním sražení plamenů jeden člen posádky vybaven IDP provedl dohašení veškerých ohnisek uvnitř automobilu. Další vyslané jednotky a to JSDH Rožnov pod Radhoštěm a HZS Valašské Meziříčí nedojely až k místu zásahu z důvodu zledovatělé příjezdové komunikace a zůstaly stát cca o 200 metrů níže a nezasahovaly.
Na místo se dostavila i hlídka PČR a následně i ZPP. Po ukončení jeho činnosti bylo provedeno odtažení vozidla mimo komunikaci.
Během zásahu nedošlo k žádné škodě na technice ani zranění zasahujících. Po návratu na základnu uvedla jednotka techniku do akceschopnosti.
20210319_180304.jpg
20210319_180311.jpg
Naše jednotka byla vyslána k požáru nízké budovy-chaty v katastru obce Bystřička. Při příjezdu na místo události zde již zasahovaly SDH Bystřička, JSDH Jablůnka, HZS Valašské Meziříčí. Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že došlo k zahoření potravin v kuchyni chaty. Síly a prostředky byly na místě dostačující a naše jednotka se po domluvě s velitelem zásahu vrátila zpět na základnu.
IMG_20210220_170123.jpg
Jednotka po příjezdu k zásahu provedla průzkum, kdy zjistila, že se jedná pouze o požár v komínovém tělese. Obyvatelé domu nebyli nijak zraněni a během zásahu vyčkali na zahradě u domu. Jednotka se rozdělila na dvě družstva, kdy jedno šlo do půdního prostoru, kde za pomoci komínové štětky pročistili komín přes dvířka směrem nahoru i dolů. a postupně vybrali saze do plechových kbelíků. Druhá část družstva byla ve sklepě, kde vybrala zbylé saze přes dvířka do komínu a prostor komínu taktéž pročistila kominickou štětkou. Všechny saze byly vyneseny k cestě u potoku a vysypány do sněhu, kde bylo zaručené jejich ochlazení. Na místě byla i jednotka z Rožnova pod Radhoštěm, která provedla proměření vnitřních prostorů v domě kolem komínu za pomoci termokamery. Na místo se dostavila i jednotka HZS Valašského Meziříčí, která si převzala velení zásahu a vyžádala si potřebné dokumenty ke komínu, informace o majitelce nemovitosti a následně i předala místo události s podmínkou zákazu používání komínu do doby než bude provedena revize komínu. Následně se všechny jednotky vrátily zpět na základny. Během zásahu nedošlo ke zranění ani škodě na technice naší jednotky.
IMG_20210128_201111.jpg
Jednotka s technikou TATRA Terno vyjela směrem k Rožnovu pod Radhoštěm, kde v části Uhliska potkala jednotku z Rožnova pod Radhoštěm a shodli se, že žádný automobil, který by měl problémy a visel na krajnici mezi Rožnovem pod Radhoštěm nenalezli. Po domluvě velitelů se jednotka RpR vydala směr Spina a naše jednotka směr žáry. Přes radiokomunikaci se jednotky domluvily na sraz u obecního úřadu ve Valašské Bystřici , kde se spojili i s operačním střediskem zlínského kraje. Zde bylo sděleno jednotkám, že automobil s řidičem ukrajinské národnosti pokračuje dál v cestě a pravděpodobně se nenacházel ani v oblasti, která byla nahlášena. Jednotky se po obdržení této informace vydaly zpět na své základny. DA Mercedes byl s posádkou na základně.
'http://www.webgarden.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one