Svěcení nového DA Mercedes

V sobotu 17. 3. 2018 i přes mrazivé počasí se sešli hasiči z Valašské Bystřice a všichni zvaní hosté ke slavnostnímu předání nového dopravního automobilu, u kterého došlo i k jeho posvěcení.

Celá tato akce se uskutečnila ve společenském domě „U Pernických“, kde na venkovním prostranství byla vystavena veškerá hasičská technika, kterou mají hasiči k dispozici. V hlavní roli samozřejmě dopravní automobil Mercedes Benz Sprinter.

Zároveň jsme požádali naše sousední hasičské hosty, aby přijeli s jejich DA značky Ford a Wolksvagen, jelikož jsme chtěli automobily porovnat. Velký rozdíl byl vidět na první pohled, kdy od ostatních automobilu, které jsou určené na standardní provoz, byl DA Mercedes mnohem vyšší díky podvozku 4x4. Tento požadavek vzešel ze členitého terénu, který je v obci Valašská Bystřice.
Účel vozidla: Dopravní automobil je určený pro zajištění činností JSDHO, zejména přepravu zasahujících hasičů, evakuaci a nouzové zásobovaní obyvatel obce a přepravu požárního vybavení pro provádění zásahové činnosti a výcviku jednotky.

Na střeše vozu je modře svítící světelná rampa, vzadu dvě modrá LED světla, která jsou součástí oranžové světelné aleje. Dvojice modrých LED světel je rovněž na přední kapotě automobilu.

Karoserie vozidla je po obvodu opatřena LED světly, umožňujícími osvětlení okolí. Střecha skříňové nástavby je uzpůsobena pro uložení požárního příslušenství, přístupná je po žebříku v zadní části. Tento typ vozidla má pochozí střechu s držákem savic.

Vozidlo je vybaveno vozidlovou radiostanicí a dvěma ručníma vysílačkami, záchranářským batohem a ručními svítilnami.

V rámci zdravice promluvili též čestní hosté a členové spřátelených a okolních sborů. Velké poděkování za účast patří družebním DHZ ze Staškova a DHZ Staré Ľubovně , kteří dorazili i s milými dary. Jedním z nich byla soška Svatého Floriána, kterou nám při té příležitosti pan farář taktéž posvětil.

Když byly všechny důležité informace sděleny, nezbývalo než slavit. Začalo to dobrým jídlem i pitím a poté volnou zábavou.
Oslavou to všechno začalo a my věříme, že slavit úspěchy za pomoci nového dopravního automobilu budeme i dále. Že s námi bude při vítězstvích na soutěžích, ale i u náročných zásahů. Že se stane parťákem v boji proti živlům, které vedeme jako sbor už dlouhá léta.

Velké poděkování patřím všem, kteří se podíleli jakkoliv na sehnání a financování automobilu a také na přípravách celé této akce.
foto1.png
foto2.png
foto3.png
27.03.2018 19:01:39
hasicky
'http://www.webgarden.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one