Závod hasičské všestrannosti – Semetín

Se začátkem školního roku odstartoval podzimní částí i nový ročník celostátní soutěže mladých hasičů, hry Plamen. Tato soutěž je postupová, začíná závodem hasičské všestrannosti (dále jen ZHV) a vyvrcholí příští rok mistrovstvím Čr. Podzimního kola v našem okrese se mohou zúčastnit všechny kolektivy mladých hasičů z okresu Vsetín. Tomu taky odpovídá celková účast, v kategorii mladší žáci bylo přihlášeno 33 hlídek a v kategorii starší 43 hlídek. Každá hlídka je složena z 5-ti dětí.
Naše SDH vyslalo pouze jednu hlídku starších žáků, na které čekal 3km dlouhý běh se sedmi stanovišti. Na těch plnila hlídka dané úkoly, mezi které například patří střelba ze vzduchovky, zdravověda, určování topografických značek a prostředků požární ochrany a např. Překonání vodorovné překážky (lano). Za každý nesplněný, nebo chybně splněný úkol obdržela hlídka trestné body které se pak přičítají k výslednému času. Výsledný čas se skládá z času trati + trestné body (1bod=1minut) – čas čekání na stanovišti (pokud byl).
Hlídka SDH Val. Bystřice doběhla do cíle v čase 27,03minuty. Od tohoto času se odečetly čekací časy (celkem to bylo 66,52min) výsledná čas trati byl tedy 20,11minuty. K tomu se přičítaly trestné body, kterých nejvíce nasbírala na stanovišti se střelbou ze vzduchovky. Podařilo se shodit jen 5 špalíků z 15, hlídka obdržela 10 trestných bodů. Další 1 trestný bod obdržela hlídka na stanovišti požární ochrany a 3 na překonání překážky. Celkem tedy 14 trestných bodů.
Celkový čas po započtení všech trestných bodů byl 34,11minuty a stačil na celkovou 12. pozici mezi staršími hlídkami, kterých bylo 43.
Hra Plamen bude pokračovat jarní částí na začátku května obvodovým kolem (okres je rozdělen do dvou obvodů). Pro toto kolo se určuje startovní pořadí na základě výsledků ZHV. Naše hlídka tak bude startovat z pěkné čtvrté pozice.

Na závěr bych chtěl upozornit na celoroční možnost přihlášení dětí do kolektivu mladých hasičů.
Více informací u vedoucího mladých hasičů na tel. č. 604634595
Martin Křenek
vedoucí mladých hasičů, SDH Valašská Bystřice
26.10.2018 17:16:24
hasicky
'http://www.webgarden.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one