Požáry a další...

JSDH Valašská Bystřice (2).jpg
Plošné pokrytí JSDH Valašská Bystřice
I.Stupeň II.Stupeň III.Stupeň
Valašská Bystřice Rožnov pod Radhoštěm Hutisko-Solanec
Malá Bystřice Horní Bečva Vigantice
Velká Lhota Růžďka Prostřední Bečva
  Bystřička  
  Vidče  
  Malá Lhota  
  Dolní Bečva  
IMG_20160312_121030.jpg
Jednotka na místo vyjela s technikou CAS TATRA T 815 a DA Mercedes Benz Sprinter. Jednotka postupovala dle instrukcí KOPIS Zlk. a dojela k mostu u zastávky Říka. Zde se členové jednotky rozdělili na dvě skupiny a šly hledat osobu, která měla spadnout pod most. Po nálezu muže ve věku 27 let jsme jej nechali v poloze ve které se nacházel. Muž ležel na levém boku na kamenech, jelikož v potoce byl nedostatek vody. Do příjezdu ZZS jsme muži zkontrolovali základní životní funkce , hlavu jsme mu podložili aby se nedotýkala kamení a podařilo se nám jej částečně probrat - u muže bylo vidět a cítit, že je v podnapilém stavu. Viditelné zranění vidět nebyly. Při příjezdu ZZS byly odvolány zbylé jednotky hasičů a vráceny zpět na základnu. Naše jednotka se postarala o transport pacienta do vozu ZZS na páteřové desce.
Na místo se dostavila i hlídka Policie ČR.
Po celé události jsme se vrátili na základnu. Během zásahu nedošlo k zranění zasahujících ani ke škodě na technice a vybavení.
IMG_20180611_234304.jpg
1) RpR-Pivovarská:Jednotka vyjela do Rožnova pod Radhoštěm do ulice Pivovarské k nahlášenému zatopení restaurace vodou, která se zde měla dostat při přívalovém dešti. Při příjezdu na místo se provedl průzkum při kterém bylo zjištěno že voda z prostorů již odtekla kanalizací a nebylo tak nutné zasahovat. Jednotka z místa události odjíždí.

2)RpR-Rosava:Jednotka po telefonické domluvě s KOPIS Zlk. při odjezdu od technické pomoci v Rožnově pod Radhoštěm ulice Pivovarská, byla jednotka poslána na další událost, kde měly být vytopeny sklepní prostory na Rosavě. Při příjezdu na místo bylo zjištěno, že zde již zasahuje jednotka hasičů z Rožnova pod Radhoštěm a pomoc naši jednotky není třeba. Jednotka po domluvě s velitelem zásahu se vrací na základnu.

3)Valašská Bystřice:Jednotka byla vyslána na odklizení nánosů štěrku, bahna, větví a listí v jednom pruhu komunikace vedoucí od Rožnova pod Radhoštěm -Uhliska směrem do Valašské Bystřice - Křižnice. Již při výjezdu jednotky došlo ke zranění jednoho z hasičů, který uklouzl na štěrku a upadl na zem. Při tomto pádu došlo ke zlomení kotníku na levé dolní končetině. Kotník jsme začali ihned chladit a zavolali jsme příbuznému členu rodiny, který bydlí poblíž hasičské zbrojnice a ten provedl převoz hasiče do nemocnice na ošetření.
Jednotka s technikou CAS Škoda jela na místo společně s CAS Tatra. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o ucpané příkopy kolem cest a tím došlo k vyplavení nečistot na vozovku. Jednotka se postarala o řízení provozu na komunikaci, během toho provedla za pomoci kanalizačního krtka pročištění těchto skruží a odhrnutí s odnesením nánosů nežádoucích materiálů z vozovky pryč do blízkého lesíku. Po pročištění skruží a odklizení nánosu nečistot na komunikaci, které místy dosahovaly výšky až 70cm v délce celkem 1km se jednotka vrátila zpět na základnu.
Při návratu na základnu preventivně projela horní i dolní konec obce, aby zjistila, zda se ještě na jiném místě nevyskytuje obdobná situace. To se nepotvrdilo a byl proveden návrat na základnu, kde se jednotka uvedla zpět do akceschopnosti.
JSDH Val.Bystřice 1.jpg
JSDH Val.Bystřice 2.jpg
Naše jednotka byla společně s ostatními poslána na místo požáru výškové budovy ve Viganticích. Co se týkalo naší jednotky vyjela na místo s dvěma CAS. Na místě události se postarala o doplňování vody z CAS do CAS. Dále měla přichystány 4 hasiče v dýchací technice na případně střídání již zasahujících.
Během zásahu jsme dohlíželi aby příjezdová komunikace od hlavní cesty byla volně průjezdná jak pro další techniku, tak pro zdravotní záchranou službu.
Více o zásahu se dočtete na odkaze.
IMG_20180601_155658_1.jpg
IMG_20180601_170604.jpg
IMG_20180601_155803.jpg
IMG_20180601_160155.jpg
Majitel rodinného domu ohlásil 15. května 2018 hasičům v 18:22 hodin, že hoří dílna u rodinného domu v místní části Dolní Paseky v Rožnově pod Radhoštěm.

Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z Valašského Meziříčí a dobrovolným hasičům z Valašské Bystřice, Zašové a Prostřední Bečvy.


Dále byla odvolána jednotka hasičského sboru Rožnova pod Radhoštěm od požáru kůry v průmyslovém areálu v nedalekých Viganticích. Hasiči vyjeli k požáru s 8 automobilovými cisternami.

Hasiči z Rožnova pod Radhoštěm byli na místě jako první. Průzkumem zjistili, že v hořící dílně je 20litrový kanystr a 10kilová tlaková nádoba na propan-butan. Další tlakovou nádobu na propan-butan, která stála venku, odpojil majitel před příjezdem hasičů. Požár se rychle šířil a plameny poškodily střechu rodinného domu, obytnou část.

K uhašení požáru bylo nasazeno několik proudů vody. Hasičům v dýchacích přístrojích se podařilo z objektu vytáhnout tlakovou nádobu. Naštěstí v ní nebyl žádný plyn. Prázdný byl i kanystr.

Požár se dále nešíří od 19:01 hodin. Hasiči provádějí dohašování a vyhledávají skrytá ohniska hoření. Celý objekt je silně zakouřený.

Nejsou hlášeny žádné zraněné osoby.

Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 2 000 000 korun.

16.05.2018
V dopoledních hodinách se pokračovalo v ohledání místa požáru za přítomnosti příslušníka Policie České republiky – Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje, odbor kriminalistické technicky a expertiz.

Příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci, a to na kondenzátoru zářivky.

ZDROJ:
Roman Žemlička
HZS Zlínského kraje
zdroj pozary.cz01.jpg
32765909_2424724310878483_5846007985200955392_n.jpg
zdroj pozary.cz.jpg
14.5.2018 01.jpg
14.5.2018 02.jpg
14.5.2018.jpg
14.5.2018 03.jpg
V 22:02 hod. byl naši jednotce vyhlášen požární poplach, kdy jsme měli prvotní informace, že budeme vyjíždět na požár odpadu. Požár se nacházel nedaleko středu obce a dle zjištěných informací, které jsme získali při příjezdu k hasičárně, jsme zjistili, že hoří i autobus, který byl zaparkovaný poblíž. Ihned jsme se na místo vydali našimi CAS Tatra Terno T 815 a Škoda RTHP.
Při dojezdu na místo jsme začali s hasícími prácemi jedním vysokotlakým proudem a jedním proudem C pro rychlý zásah. Ten jsme následně přepojili na hadicové vedení a vytvořili tak tři proudy C.
Prvotně jsme hasili autobus a hořící odpad. Ovšem díky explozi pneumatiky z autobusu, kdy odletem žhavých částí pryže se rozhořela nedaleká hrabanka v lese jsme hasící práce museli z části směřovat i na tento prostor.
Největší plameny se nám podařilo uhasit před dojezdem jednotky z Rožnova pod Radhoštěm. Tato jednotka hasící práce posílila ještě jedním vysokotlakým proudem a začali hasit jak odpad, tak autobus.
Hasící práce probíhaly z CAS Tatra Terno T 815 s tím, že z CAS Škoda RTHP se do ní doplňovala voda.
Naši členové ovšem zřídili o čerpací stanoviště za pomoci plovoucího čerpadla a později kalového čerpadla Honda z nedalekého potoku Bystřice a začalo se s doplňováním vody.
Na místo přijela i jednotka HZS stanice Valašské Meziříčí. Velitel této jednotky si přebral velení.
Na místě byla i policie, zjišťovatel příčin požáru a následně i pohotovostní služba ČEZ.
Během zásahu nedošlo k žádnému zranění zasahujících.
Ovšem došlo ke škodě na majetku JSDHO Valašská Bystřice.
Jedna hadice B měla zničenou vnitřní pryž, dvě hadice C popraskaly a byla ztracena svítilna z přilby.
Po ukončení zásahu se jednotka odebrala zpět na základnu. Na místě zůstal ZPP, policie a pohotovostní služba ČEZ.
'http://www.webgarden.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one